Jak budujemy domy?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie. Doświadczenie sprawia, że bardzo dobrze wiemy jak ten proces realizować, tak by marzenie o bezpiecznym domu spełniło się możliwie jak najszybciej.

JAK DŁUGO BĘDZIESZ CZEKAĆ NA SWÓJ
WYMARZONY DOM WSPÓŁPRACUJĄC Z
LINKED TEAM

wspolne rozmowy

Wspólne
rozmowy

przygotowanie dokumentacji

PRZYGOTOWANIE
DOKUMENTACJI

2 tygodnie

prefabrykacja konstrukcji

TWORZENIE
PREFABRYKATÓW

6 tygodni

PRZYGOTOWANIE
PLACU BUDOWY

6 tygodni

MONTAŻ KONSTRUKCJI

Montaż
Konstrukcji

2 tygodnie

montaż instalacji

Montaż
instalacji

2 tygodnie

wykończenie domu

Wykończenie
domu

WYBUDUJEMY TWÓJ DOM W 3 MIESIĄCE

wspólne rozmowy

ETAP 1
Wspólne rozmowy

Zapraszamy na spotkanie w celu zapoznania się z Państwa oczekiwaniami i wymaganiami dotyczącymi przyszłego domu. Niezależnie czy wybrałeś już projekt, lub chcesz dostosować gotowy projekt, lub interesuje Cię opracowanie indywidualnego projektu – w każdym wypadku nasi projektanci i architekci zapewnią Ci wszelką, profesjonalną pomoc. Możemy również doradzić w doborze odpowiedniej działki. Po określeniu wstępnej koncepcji opracowujemy szczegółowy kosztorys.

przygotowanie dokumentacji

ETAP 2
PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI

Na podstawie ustaleń ujętych w umowie przygotowujemy cyfrowy model Państwa domu, odwzorowujący wymiary konstrukcji do dziesiątej części milimetra. Możemy również zająć się opracowaniem dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

tworzenie prefabrykatów

ETAP 3
TWORZENIE PREFABRYKATÓW

Po akceptacji przez Państwa projektu zaczynamy produkcję prefabrykatów (ścian, stropu, dachu itd.). Pracujemy w sprawnie zorganizowanym zespole, współpracując z wyselekcjonowanymi zakładami produkcyjnymi, korzystając z nowoczesnego parku maszynowego i wysokiej jakości materiałów STEICO. Tak przygotowane elementy konstrukcyjne gwarantują szybki i niezawodny montaż.

przygotowanie placu budowy

ETAP 4
PRZYGOTOWANIE PLACU BUDOWY

W tym samym czasie zaczynamy prace na działce budowlanej – wykonujemy płytę fundamentową, a także dodatkowe czynności wskazane w zakresie umowy: utwardzanie terenu i drogi dojazdowej, zbieranie humusu, przygotowanie placu budowy. Każdą z tych prac mogą Państwo zlecić Linked House lub wykonać na własną rękę.

montaż konstrukcji do stanu z zewnątrz gotowego

ETAP 5
MONTAŻ KONSTRUKCJI DOMU DO STANU "Z ZEWNĄTRZ GOTOWEGO"

Na plac budowy wjeżdża dźwig: na płycie fundamentowej stawiamy ściany, montujemy strop i dach, zaczynamy przygotowywać budynek do wykonania wyprawy tynkarskiej na elewacji. Po 2 tygodniach dom jest „z zewnątrz gotowy” (tj. posiada elewację, stolarkę okienną, drzwi wejściowe) i jest w pełni zabezpieczony przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

montaż instalacji

ETAP 6
Montaż instalacji

Następny etap budowy obejmuje m.in. ułożenie izolacji poddasza, montaż instalacji elektrycznej, montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją, ułożenie płyt gipsowo-kartonowych, montaż wod-kan, instalację pompy ciepła i przewodów ogrzewania podłogowego. Linked House wykona dla Państwa każdą z tych czynności. Możemy również zagwarantować Państwu montaż ekologicznych instalacji takich jak panele fotowoltaiczne, odzysk wody szarej i deszczowej, czy instalacje smart home.

ETAP 7
WYKOŃCZENIE DOMU

Ostatni etap to prace wykończeniowe: wykonanie wylewek betonowych, szpachlowanie i szlifowanie połączeń płyt g-k, gruntowanie i malowanie ścian i sufitów, pokrywanie elewacji tynkiem dekoracyjnym lub wykonanie elewacji drewnianej, jak również tarasów drewnianych. Możemy również zaprojektować i wykonać dla Państwa ekologiczne wnętrza.

Cenimy sobie...

Rzemiosło

Dom z prefabrykatów jest wytwarzany wewnątrz hali produkcyjnej. Powstanie ścian i stropów jest więc niezależne od warunków atmosferycznych, a ponadto jest przemyślane tak, aby maksymalnie usprawnić proces montażu na placu budowy.

Tempo realizacji

Montaż domu jest szybki. Nie szkodzi środowisku ani sąsiadom. Montaż domu zajmuje tylko 2 tygodnie. Jest możliwe o każdej porze roku.

Jakość

Maszynowa prefabrykacja bryły budynku gwarantuje jej wysoką jakość: precyzję konstrukcji, spasowanie materiałów, minimalizację ryzyka błędów i niedokładności budowlanych na placu budowy, itd. 

Jesteśmy dumni z tego że pomagamy Wam realizować marzenia.